Lymfatická masáž

20.09.2021

Lymfatickou masáží posilujeme imunitní systém, protože napomáháme filtraci lymfy v uzlinách. Celkovou lymfatickou masáž celého těla je tedy skvělé dopřát si celoročně, nicméně na jaře a na podzim je velmi vhodná doba pro nastartování imunity.

Velké využití této masáže najdeme také při léčení různých otoků, ať už přímo lymfedémů (lymfatických otoků) nebo otoků vzniklých následkem úrazu nebo po operaci. Při těchto stavech velmi podpoříme léčení a rekonvalescenci. Masáží rovněž ulevíme oteklým a těžkých nohám - problém, který znají nejen těhotné ženy, ale i například ti, co v práci celý den stojí na nohou. Když k tomu v horkých letních dnech přidáme i chladivý krém, je to osvěžení k nezaplacení. 

Pozor si dejte ale na otoky vzniklé špatnou funkcí srdce nebo ledvin - v případě otoku určitě nejdříve navštivte svého lékaře!

Lymfatická masáž je v každém případě velmi regenerační a osvěžující, pomáhá proti únavě i migrénách. V současné době se pravděpodobně nejvíce využívá ke zmírňování projevů celulitidy.