MASÁŽE A ZÁBALY

Klasická masáž

Klasická masáž je konzervativní léčebnou terapií. Při masáži se prokrví pokožka, svalstvo i klouby, zlepší se tak jejich výživa. Klasická masáž kladně ovlivní Vaši celkovou kondici, odstraní únavu a zmírní bolesti. 

Aroma masáž

Vůně nás provázejí po celý život. Nejsou jen něčím, co nám zpříjemňuje vnímání okolního světa. Mohou léčit, zbavovat nás únavy, starostí a střesu. Nechte své tělo i duši relaxovat, posílit, regenerovat.

Při aromatické masáži se využívá síly silicových olejů. Snoubí se zde prožitek vůně se silou dotyku. Aroma masáž je vysoce účinná. Její síla tkví nejen v relaxaci. Působí nejen na tělo a naši mysl, ale podporuje imunitní systém a spolupodílí se tak na našem celkovém zdraví. Pomáhá odstranit napětí, stres, únavu.

            Relaxační masáž

Je zvláště důležitá v dnešním uspěchaném světě, kdy je stres považován za hlavní příčinu mnoha fyzických a psychických potíží. Technika masáže umí pomoci od bolesti, napětí ztuhlých a bolavých svalů, pomáhá podpořit krevní oběh, lymfatický systém a vyloučit toxické látky z organismu. Používají se při ní jemnější a pomalé hmaty pro navození klidu a pohody.  

             Medová masáž

Medová masáž odstraňuje toxiny v těle a aktivuje vnitřní orgány. Při masáži masér potře klientovi záda voňavým tekutým medem a  vmasíruje speciální technikou do těla. Med vlivem napětí a podtlakem z těla vytahuje škodlivé látky, houstne a barví se. Tato procedura se může opakovat maximálně třikrát za sebou a je doporučována maximálně jednou týdně.

Medová masáž je vhodná zejména při bolestech hlavy, střevních, žaludečních potížích, revmatickém onemocnění svalů a kloubů, artróze, degenerativních procesech. Je účinná jako prostředek k oživení organismu vyčerpaného stresem a nezdravým životním stylem.

Není ji možné aplikovat při alergii na med, pokud máte citlivou pokožku, odřeniny na těle, při krvácení v těle a při vysokém očním tlaku. Pro někoho může být tato masáž bolestivá a proto jsem pro Vás připravila další variantu méně bolestivou a to medovou masáž s medovým zábalem.


Masáž rukou

Velmi často považujeme své ruce za cosi samozřejmého a věnujeme jim velmi nedostatečnou péči. Na pracovištích musíme mnohdy vykonávat řadu úkonů a pohybů, které svaly jednostranně namáhají a poškozují. V takových případech často pociťujeme vytrvalou a přetrvávající bolest v nadměrně namáhaných skupinách svalů. Proto je vhodné masáží paží a rukou účinně odstranit nebo zmírnit emocionální napětí a stres. Svaly a kosti paží a rukou jsou mnohem drobnější, proto se některé hmaty provádí pouze jednou rukou, jemněji, menším tlakem a mnohem důkladněji. Masáž paží a rukou má pak nečekaně uklidňující a uvolňující zážitek a velmi dobře a citlivě na ní reagují.

Masáž nohou a chodidel

Masáž nohou a chodidel může být pro klienta velmi osvěžující. Je tomu tak proto, že dolní končetiny jsou každodenně velmi namáhány nošením a podpíráním celého těla, takže je svalstvo nohou obzvláště náchylné k nejrůznějším bolestem a ke ztuhlosti.

Každý z nás se už setkal s bolestí nohou, ať už po úrazu či nějaké delší tůře. Někdy bývá bolest nohou způsobena také nevhodnou obuví, jindy je způsobena nějakou jinou nemocí. Úlevu od těchto bolestí Vám poskytne klasická masáž dolních končetin.

Masáž dolních končetin odstraňuje pocit těžkých nohou, pomáhá proti otokům kotníků, lýtek a stehen.

              Masáž hlavy

Jde o techniku, kterou začaly praktikovat  ženy na zlepšení kvality vlasů a udržení jejich lesku. Postupem času zjistily, že tato terapie nemá pouze kosmetický účinek, ale prospívá tělu i duši. Dnes se tato metoda uplatňuje zejména pro své výrazné antistresové účinky, které jsou vyvolány stimulací důležitých energetických center. Při pravidelném podstupování masáže se příznaky vyvolané stresem utlumují, dokonce mohou i zcela zmizet. Při této masáži masér masíruje nejprve hlavu - od čela směrem k temeni malými krouživými pohyby. Věnuje se také krku, ramenům a horní části paží. Důraz je kladen na body jakými jsou obočí a čelo, kde člověk nejvíce pociťuje napětí ze stresu.

Masáž masážní svíčkou

Je originální masážní technika s vysoce relaxačním účinkem.

Masáž svíčkou je zcela odlišná od masáže běžnými oleji. Klientovi nabídne nejen vysoce kvalitní masážní přípravek, jeho zážitek navíc obohatíte i jemnou aromaterapií a nadstandardní péči o pokožku těla. Masážní svíčka v sobě skrývá romantiku a vůni. Její jedinečnost nespočívá jen v netradičním využití, ale především v čistě přírodním složení a výběru kvalitních surovin.

Složení: sojový a kokosový olej, včelí vosk, přírodní parfémy, esenciální oleje. Neobsahuje parafín.

Zahřáté ingredience působí jemně, ale intenzivně na pokožku těla, které tak může maximálně vstřebávat všechny potřebné minerály a hydratační látky. Je ideální i pro regeneraci svalů.

  Konopná masáž se zábalem

Konopná masáž se zábalem vychází z přírodní síly konopí, regeneruje nejen bolavé tělo, ale také mysl. V této masáži je mnoho blahodárných účinků. Konopí se vstřebává pokožkou až do krve, čímž v těle stimuluje samo ozdravné procesy. Výživná konopná mast zanechá vaši pokožku vláčnou, pružnou a na dotek velmi jemnou. Při pravidelné návštěvě této masáže se vaše pokožka ozdraví od nejrůznějších ekzémů, špatně se hojících ran a napomáhá také při výskytu akné. 

Čokoládový zábal

Zábaly pomáhají rychlému vylučování toxinů z těla, zlepšují krevní a lymfatický oběh, potlačují celulitidu, zpevňují a prokrvují pokožku, obnovují elastinová a kolagenová vlákna a tím způsobují omlazení pokožky, působí příznivě i na bolesti kloubů.

Kakaový prášek, je vyroben z nepražených, nefermentovaných syrových kakaových bobů a neobsahuje žádné přísady běžně používané při výrobě kakaa. Čisté kakao totiž obsahuje široké spektrum minerálů a vitamínů, které by se přidáním dalších přísad zničily.Hlavním přínosem čistého kakaa pro lidské tělo jsou jeho kosmetické vlastnosti.Je harmonizující a jemně stimulující.

Theobromin obsažený v kakau působí podobně jako kofein, ale ne tak silně, působí na cévní zakončení v kůži a aktivuje látkovou výměnu.

Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopaminu a uvolňovat endorfiny a serotonin, zdroje a hormony štěstí.

Díky čokoládové masáži či zábalu vstřebává tělo přes pokožku vitamíny, aminokyseliny, minerály, antioxidanty.

         Skořicový zábal

Skořicový zábal s použitím skořicového masážního gelu napomáhá eliminovat celulitidu. Skořicová silice napomáhá k rychlému vylučování toxinů z těla, zpevňuje a prokrvuje pokožku. Skořicový zábal zlepšuje lymfatický a krevní oběh a omlazuje, protože obnovuje kolagenová vlákna. Skořicová silice silně prohřívá, takže začervenání pokožky po zábalu není na závadu. Naopak. Přesto však doporučujeme jako u každého výrobku tohoto typu zkoušku kožní snášenlivosti. 

Po skořicovém zábalu hodně pijte a 48 hodin se neopalujte ani na přímém slunci ani v soláriu! Pozor!