Odměňte své nohy

11.06.2020

Představte si stavbu na nejistých základech. Těmito základy jsou myšleny unavené, přetažené a oteklé nohy. Každý je denně používá. Člověk průměrně ujde každý den 10 000 kroků, což se rovná přibližně 3,5 km. Za tuto službu si speciální péči nohy rozhodně zaslouží! Poradíme vám, jak o ně můžete pečovat a navrátit jim svěžest. Je to velmi jednoduché. Odměňte své nožky příjemnou masáží. 

Proč je masáž nohou důležitá?

Masáž je skvělým prostředkem pro uvolnění celého těla, nebo jeho části. Zbavuje napětí a stresu, navrací energii, harmonizuje a povzbuzuje. Zkrátka příjemný relax se spoustou benefitů!

Masírování ztuhlé šíje či namáhaných zad už je standardem. Nemělo by se ovšem zapomínat ani na nohy. Masírovat se mohou buď celé nohy od kotníků po hýždě nebo jen chodidla. Nejenže unavené a namožené nohy takové hýčkání ocení, masáž nohou je velmi prospěšná pro celý organismus. Na chodidlech jsou totiž umístěny důležité body. Ty ovlivňují správné fungování některých našich orgánů a stabilitu celého těla.

Reflexní masáž chodidel

Reflexní terapie je světu známá přes 5 000 let. Technika pochází z dálného východu a pracuje s reflexními body po celém našem těle, tedy i s chodidly, kde se naprostá většina těchto bodů nachází. Jedná se o zakončení drah vedoucích od všech orgánů. Reflexní masáž chodidel probíhá působením na jednotlivá místa, což může pozitivně ovlivnit řadu věcí:

  • funkci vnitřních orgánů
  • činnost nervového systému, žláz či pohybového aparátu
  • zlepšování krevního oběhu
  • vylučování potu
  • uvolnění svalového napětí
  • odbourání únavy
  • kvalita spánku
  • kvalita pleti
  • udržování tělesné rovnováhy
  • zmírnění příznaků premenstruačního syndromu


Masáž zad sami nezvládnete, ale udělat si masáž nohou doma je hračka. Také se jedná o tu nejschůdnější variantu, zvlášť jste-li lechtiví a nesnesete, aby vám na nohy sahal někdo cizí. 

Nezapomeňte i na to, že při masáži nohou, stejně tak jako u jakékoliv jiné, jde o relaxaci a odpočinek. Proto myslete na klidné, příjemné prostředí, kterému může dopomoci ztlumené světlo, svíčky a hudba. Tím zaručeně odbouráte stres a načerpáte novou energii.
Pokud si chcete dopřát opravdový relax se vším všudy, neváhejte zavítat do masážního salonu. Královsky se o vás postarají. Masáž nohou najdete v nabídce téměř každého podniku.

Základem všeho je však kvalitní obuv, nejen ta běžecká, ale i ta na běžné každodenní nošení. Nejenže bude vaše noha v pohodlní, ale i vaše záda a kolena vám poděkují. Pečujte o své bolavé nohy, zaslouží si to.